ترجمه فرانسه

یکی از خدمات ارائه شده در شبکه مترجمین ترجمه طلایی ترجمه متون مختلف در زمینه های متنوع تخصصی از فرانسه به فارسی و از فارسی به فرانسه است. زبان فرانسوی زبان مادری ملت فرانسه است. اما صحبت به زبان فرانسه به این کشور محدود نمی‌شود. بخش‌هایی از کشورهای بلژیک و سوییس به زبان فرانسه تکلم می‌کنند و زبان فرانسه در کشورهای کوچک لوگزامبورگ و موناکو زبان رسمی محسوب می‌گردد. دولت‌های فرانسوی در قرون گذشته یکی از بزرگترین استعمارگران جهان بوده‌اند و با مستعمره کردن کشورهای مختلف در قاره‌های آفریقا و آسیا زبان خود را نیز در آن کشورها گسترش داده‌اند. زبان رسمی بیش از ۲۰ کشور آفریقایی مانند کامرون، ساحل عاج، بورکینافاسو و سنگال فرانسوی است. علاوه بر این در کشورهایی از شمال آفریقا و حوزه مدیترانه نظیر الجزیره، موریتانی، مراکش و تونس، فرانسوی دومین زبان متداول است و آموزش آن در مدارس و دانشگاه‌ها اجباری است. در قاره آسیا نیز مردم کشورهای نظیر لبنان، لائوس و کامبوج به فرانسوی صحبت می‌کنند. زبان فرانسه در لبنان دومین زبان رسمی کشور است و قوانین خاصی برای نحوه استفاده از این زبان وجود دارد، مثلا عبارات روی اسکناس و عناوین سازمان‌های دولتی در این کشور لازم است به  دو زبان عربی و فرانسه نوشته شده باشند.

در قاره آمریکا نیز زبان فرانسه ناشناخته نیست، مهاجران فرانسوی زبان در قرون گذشته به این قاره آمدند و ابتدا در ایالت کبک در کانادا سکونت کردند. جایی که هم‌اکنون فرانسوی زبان مادری ساکنان آن است. این مهاجران سپس به ایالات متحده رفتند و بیشتر در ناحیه نیوانگلند و ایالت لوئیزیانیا تجمع کردند. در این مناطق اگرچه آموزش در مدارس به زبان فرانسه نیست، اما صحبت عادی روستائیان به فرانسه است. در مجموع می‌توان گفت که امروزه بیش از ۱۰۰ میلیون نفر در سراسر جهان فرانسوی صحبت می کنند و بیش از دو برابر همین تعداد زبان فرانسه را به عنوان زبان دوم فرا می‌گیرند. البته با توجه به فاصله جغرافیایی و تفاوت نژادها، فرانسوی صحبت شده در هر ناحیه تفاوت‌هایی در لهجه و دستور با زبان خود کشور فرانسه دارد.

البته اهمیت زبان فرانسه تنها در تعداد صحبت کنندگان به این زبان نیست. چرا قبل از عمومیت یافتن زبان انگلیسی، یعنی تا قبل از اوایل قرن بیستم، فرانسوی مهم‌ترین زبان بین‌المللی محسوب می‌گردید. زمانی که فرهنگ و ادبیات سراسر اروپا در جهان به زبان فرانسه انتقال داده می‌شد و زبان نوشتاری کتب علمی و فنی نیز فرانسوی بود. کلیه همایش‌های بزرگ جهانی به زبان فرانسه تشکیل می‌شد و هم‌اکنون محققان تاریخ برای خواندن متن معاهدات و دستور جلسات به‌جای مانده از آن دوران، لازم است به فرانسوی مسلط باشند. آخرین عهدنامه بزرگی که به فرانسه نوشته شده، توافق‌نامه برای خاتمه جنگ جهانی اول است. در ایران نیز به تبع دنیا، تا چند سال بعد از پایان سلسله قاجار، زبان فرانسوی مطرح بود. مدرسان اروپایی علوم جدید در دارالفنون به فرانسه درس می‌دادند و مترجمان خبره آن دوران اکثر متون را از زبان فرانسه به فارسی ترجمه نموده‌اند و دانشجویانی که برای تحصیل به اروپا فرستاده شدند، سعی کردند تا آموخته‌های خود را به فرانسه به وطن انتقال دهند.

 حال که اهمیت ترجمه به زبان فرانسه بهتر روشن شد، با افتخار اعلام می‌کنیم که شبکه مترجمین ترجمه طلایی با بهترین مترجمان زبان فرانسه در ایران در ارتباط است. ترجمه‌های مورد نظر شما در هر زمینه که باشد، با قیمت مناسب و در کوتاه‌ترین زمان از فرانسه به انگلیسی و از انگلیسی به فرانسه ترجمه خواهد گردید. این ترجمه‌ها می‌تواند در حوزه‌های متنوعی به‌شرح زیر باشد:

ترجمه‌های صنعتی، تجاری، اقتصادی به زبان فرانسه

 فرانسه از گذشته تاکنون یکی از بزرگترین قدرت‌های اقتصادی جهان بوده‌است. در سال ۲۰۰۷ رقم تولید ناخالص ملی این کشور به بیش از ۲ تریلیون دلار رسید که در میان کشورهای جهان، مقام ششم را دارد. این موضوع نشان‌گر اهمیت تجارت با کشور فرانسه است. برای شرکت‌ها و صنایعی که می‌خواهند برای محصولات خود در بازار فرانسه جایی پیدا کنند و تجاری که قصد واردات از فرانسه دارند، داشتن یک ارتباط صحیح به زبان فرانسه اهمیت بسیاری دارد. شبکه مترجمین ترجمه طلایی آمادگی دارد که دقیق‌ترین ترجمه‌ها را از متون تجاری و صنعتی، از فرانسوی به فارسی و فارسی به فرانسوی ارائه دهد.

 ترجمه‌های مشتریان می‌تواند در حوزه‌های مختلف تجاری و اقتصادی باشد: ترجمه قراردادها، تفاهم‌نامه‌ها، اسناد شرکت‌ها، متن شراکت سازمان‌ها، پیشنهادهای خرید و فروش به صورت مزایده و مناقصه. گزارشات حسابداری و صورت‌جلسات از این قبیل متون هستند. اگر قصد دارید از محتوای سایت‌های فرانسه زبان اطلاع پیدا کنید، یا برای سایت خود بخش فرانسوی زبان ایجاد کنید، به ما سفارش دهید. شبکه مترجمین ترجمه طلایی توانایی ترجمه کامل سایت‌ها ایستا و پویا (استاتیک یا داینامیک) را از فرانسه به فارسی و از فارسی به فرانسوی دارد و تضمین می‌کند که مفاهیم پیچیده تجاری و اقتصادی مورد نظر شما، در ترجمه گم‌نشود و به‌درستی انتقال پیدا کند. ما در بخش‌های تبلیغات و آگهی‌های بازرگانی نیز خدمات ترجمه‌ای ارائه می‌دهیم و قادریم آگهی‌های چاپی یا اینترنتی یا سایر نوشته‌های تبلیغاتی را از فارسی به فرانسه ترجمه نمائیم.

همچنین شبکه مترجمین ترجمه طلایی می‌تواند متون صنعتی و فنی موجود، از قبیل دفترچه‌های راهنما، کاتالوگ‌ها، بروشورها، طرح‌های شماتیک‌ و موارد مشابه را از فرانسه به فارسی و از فارسی به فرانسه ترجمه نماید. مترجمان ما به اصطلاحات فنی و صنعتی آشنا هستند و می‌توانند ترجمه‌ فرانسوی روانی به مشتریان ارائه نمایند.

ترجمه‌های علمی، آموزشی به زبان فرانسه

 کشور فرانسه در سال‌های اخیر سیاست‌های وسیعی در امر بهبود وضعیت آموزش و پژوهش اجرا نموده‌است. فرانسه از دانشجویان حمایت‌های وسیعی می‌کند و هزینه تحصیل با توجه افزایش سهم دولت از این امر، به طرز چشمگیری کاهش پیدا نموده است. برای کسانی که هنوز در ابتدای راه آموزش زبان فرانسه هستند، درک مطالب مربوط به پذیرش در دانشگاه‌ها و مطالب موجود در سایت‌های دانشگاهی فرانسوی مشکل خواهد بود و همین امر انتخاب دانشگاه مناسب را برای علاقه‌مندان تحصیل در فرانسه دشوار می‌سازد. شبکه مترجمین ترجمه طلایی آمادگی خود را در زمینه ترجمه‌های دانشگاهی، علمی و آموزشی اعلام می‌کند. ما توانایی ترجمه اطلاعات موردنیاز شما را درباره دانشکده‌ها، دانشگاه‌ها و مراکز علمی، برنامه تحصیلی و نحوه پذیرش آن‌ها را داریم. همانطور که در ابتدای این مقاله اشاره شد، زبان رسمی ایالت کِبِک کانادا نیز فرانسوی است و شبکه مترجمین ایران می تواند ترجمه مقالات و متون آموزشی مربوط به دانشگاه‌های ایالت کِبِک را برای متقاضیان تحصیل در کبک فراهم کند. همچنین اکثر متقاضیان، برای گرفتن پذیرش دانشگاهی، به داشتن رزومه (شرح سوابق تحصیلی و علمی، CV)، توصیه‌نامه‌ و نوشتن پیشنهاد پروژه یا زمینه پژوهشی دلخواه خود، احتیاج مبرم دارند. سایت ما می‌تواند با انجام ترجمه روان و تاثیرگذار فارسی به فرانسه، در این قبیل امور حیاتی به دانشجویان کمک نماید.

 

تعرفه قیمت ترجمه فرانسه به فارسی و فارسی به فرانسه

ثبت سفارش ترجمه فرانسه به فارسی و فارسی به فرانسه

 

آیا برای ترجمه متون درسی، پایان نامه، مقالات و … خود دنبال مترجم با تجربه می گردید؟ اگر برای سپردن ترجمه زبان فرانسه به فارسی متون خود به دنبال سایتی معتبر هستید، سایت ترجمه طلایی بهترین گزینه برای شماست.
تیم متخصص ترجمه فرانسه فارسی ترجمه طلایی با بهره گیری از تجربه و مهارت خود آماده ارائه خدمات به کاربران می باشد. مترجمان متخصص این سایت در زمینه ترجمه فرانسه به فارسی تسلط و مهارت کافی داشته و با توانایی بالا به ترجمه متون در حوزه های مختلف روانشناسی، هنر، فلسفه و … می پردازد. این سایت آماده خدمت رسانی و ثبت سفارشات با قیمت مناسب و در زمانی کوتاه با بالاترین کیفیت می باشد. پشتیبانی ۲۴ ساعته به صورت آنلاین و قبول سفارشات از تمام نقاط ایران از مزیت های این سایت محسوب می شود. کلیه مراحل نیز برای صرفه جویی در زمان به صورت غیر حضوری صورت می گیرد.

 

support
به راهنمایی نیاز دارید؟
درخواست پشتیبانی
Please Wait
Please Wait